Na koncertu zazní skladby L. van Beethovena, B, Martinů, J.V.H. Voříška a F. Mendelssohna-Bartholdyho. Vstupné 200 Kč
Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude 11. 8. zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Koncert vážné, popilární a etnické muziky.
Hieronymus Lorm, mikulovský rodák, syn židovského obchodníka, se zapsal nejen jako hluchoslepý spisovatel, filozof a novinář, ale především jako tvůrce prstové dotykové abecedy pro hluchoslepé. Vedle připomínky této osobnosti je výstava věnována tématu hluchoslepoty obecně.
Koncert klezmerové hudby
Kruh přátel hudby zahájí v brandýské synagoze svou 24. sezónu koncertem, na kterém vystoupí komorní soubor Canticorum Iubilo s Mší D dur Antonína Dvořáka a 4 motety op. 9 Marcela Dupré.
Mimořádný hlavně proto, že se koná v době letních
prázdnin, což jsme zatím ještě nikdy nezkusili. Má to ovšem své důvody: tímto
koncertem ukončí komorní sbor SILENTIUM své týdenní soustředění, které věnuje intenzivnímu
studiu nového repertoáru a chystá se nám jej v naší synagoze předvést.
Mládí a zpěv patří k sobě,
s tímto názorem by asi souhlasili všichni, kteří mají rádi hudbu a zpěv.
Ovšem ze zkušeností víme, že zpívat (zvláště ve sboru) se dá i do
vysokého věku, je-li stále přítomno nadšení pro věc a otevření srdce. Jistě.
Ale není nad to, když se přece jen k nadšení pro věc a otevřenému srdci
přidají mladistvé hlasy. Jsme přesvědčeni, že to bude právě případ tohoto
koncertu: sbor SILENTIUM je vesměs tvořen jednak studenty, jednak
nedávnými absolventy pražské Pedagogické fakulty oboru hudební výchovy a vedení
sboru. Dá se tedy důvodně předpokládat, že sboru rozumějí jak po teoretické,
tak po praktické stránce. Nechme se příjemně překvapit a přijďme si je
poslechnout, jistě nebudeme zklamáni!
Za KPH Brandýs n. L. – Stará Boleslav vás zdraví a srdečně zve Vojtěch Vančura.
Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude 13. 8. zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Židovské hřbitovy ve fotografiích Jaroslava Gutha. Výstava je součástí Evropských dnů židovské kultury 2023.
Vzpomínkový koncert na astronoma Antonína Bečváře
Hosté programu: Čeněk Pavlík - housle a prof. Ivan Klánský - klavír
PROGRAM: písně sefardských Židů, balkánský folklor, Karel Reiner: Písně pro terezínské děti
Výstava zapůjčená Národním archivem v Praze představuje soubor neobyčejné hodnoty, podávající spolehlivý obraz vnitřního rozvoje sídel a jejich topografii a dokumentující mimo jiné hospodářský a sociální stav židovského obyvatelstva v českých zemích.
Vynikající mladá klavíristka Magdalena Hrudová, odchovankyně ostravské a brněnské klavírní školy (JAMU) a laureátka mnoha klavírních soutěží, českých i zahraničních, přednese díla, J. Suka, F. Schuberta a B. Martinů.
Monodrama, příběh vynikající houslistky Almy Rosé
Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude 14. 8. 2022 zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí
Výstava fotografií L. Stiburka
Výstava o životě a díle spisovatele, novináře a sportovního redaktora Oty Pavla.
Komentovaná prohlídka synagogy, čtvrti a hřbitova
Zcela zdarma bude zpřístupněno více než 50 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a Slezsku, a návštěvníci tak budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Výstava fotografií Martina Lazaroviče, ornitologa a fotografa přírody
Koncert vynikajícího mladého hráče na akordeon, vítěze několika mezinárodních soutěží, který se narodil a žije v blízkých Čelákovicích.
Vzpomínkový koncert na významného astronoma ANTONÍNA BEČVÁŘE, velkého milovníka hudby, rodáka ze Staré Boleslavi. Program: Suk, Mahler, Dvořák
Výstava, kterou připravila Středočeská vědecká knihovna v Kladně, představí 42 židovských autorů, kteří se narodili, či část svého života prožili ve Středočeském kraji, a připomene jednotlivá místa.
Přední sopranistka Národního divadla v doprovodu klavíristy Z. Klaudy přednese písně Debussyho, Messiaena, Ravela, Rachmaninova a v premiéře Vokalízu Jana Klusáka
Trio Musica Dolce Vita ve složení D. Demuthová - mezzosoprávn, Ž. Vokálová - flétna a Z. Šolcová - harfa, předvedou skladby F. a F. Mendelssohn-Bartholdy, E. Blocha, dvou současných izraelských skladatelů a sefardské písně.
Výstava zapůjčená ŽIdovským muzeem v Praze přibližuje život několika mladých židovských dívek, vězněných v terezínské ghettu
Vernisáž je přístupná široké veřejnosti
Koncert multiinstrumentalisty Petra Györiho a jeho hostů.
Výstava obrazů z textilu izraelské umělkyně
Výstava fotografií renomovaného českého fotografa Karla Cudlína
Třetí ročník Dne židovských památek v ČR se uskuteční v neděli 11. srpna 2019. Zcela zdarma bude zpřístupněno více než 50 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a Slezsku, a návštěvníci tak budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Přehled koncertů a výstav
Program na květen 2019
Program výstav a koncertů na září a říjen 2019
Synagogy a rabínské či obecní domy projektu Revitalizace židovských památek bude možno dne 12. 8. 2018 navštívit zdarma
Program výstav a koncertů květen - srpen 2018
Výstava představuje nejstarší, historicky a umělecky nejcennější synagogy, které byly v Čechách a na Moravě vybudovány v 17. a 18. století.
V neděli 13. srpna 2017 se uskuteční první oficiální Den židovských památek. Návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí. Padesát vybraných židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a ve Slezsku představí bohaté kulturní dědictví židovské historie na našem území.
Ti, kdo využijí této jedinečné příležitosti, se budou moci
současně seznámit s konkrétními kroky, které židovské obce, FŽO i další
instituce na jejich záchranu dlouhodobě podnikají, i s náklady,
vynaloženými v posledních letech na jejich rekonstrukci, údržbu a provoz.
Synagogy a rabínské či obecní domy projektu Revitalizace židovských památek bude možno navštívit za snížené vstupné 10,- Kč.
Ilustrace Sevdaliny Kovářové pro dětský časopis Kamarádi
Sefardské písně, balkánská lidová hudba a další písně staré Evropy
Koncert k uctění památky obětí holocaustu a 2. světové války
Výstava dokumentující vztahy Československa a státu Izrael za komunismu
Výpravy a individuální návštěvy památek města Brandýsa nad Labem a Staré Boleslavy
Výstava dětských prací - výherců soutěže na podporu čtení a psaní v druhém jazyce
Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav a Oddělení pro vzdělání a kulturu Židovského muzea v Praze uvádějí výstavu Příběh dětí: kresby dětí z Terezínského ghetta.
V neděli 14. srpna 2016 bude v rámci prvního Dne židovských památek v ČR otevřeno 42 vybraných židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a Slezsku. Návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Do Dne židovských památek je zapojeno i 15 nedávno rekonstruovaných objektů z projektu Revitalizace židovských památek 10 hvězd, které bude možné navštívit za zvýhodněné vstupné. Památky budou přístupné od 10:00-17:00. Pokud celodenní otevření není z různých důvodů možné, bude památka přístupná alespoň v části uvedeného času. Akci pořádá Židovská obec v Praze ve spolupráci se Správou budov a hřbitovů a. s. Matana, Federací židovských obcí v ČR, Židovskou obcí v Brně a Židovskou obcí v Teplicích.
Výstava zapůjčena Židovským muzeem v Praze. Vernisáž proběhne v rámci festivalu Muzejní noc 2016
3. 6. 2016 v 19.00 hod.
Snížené vstupné do expozic, v 19 hod.vernisáž výstavy Anna Franková. Odkaz pro současnost, ve 20 hod. koncert Paella Capella
3. 6. 2016 od 19 - 22.00 hod.
Jiří Hošek a Dominika Hošková hrají skladby Maxe Brucha, Ernsta Blocha, Davida Poppera a úpravy židovských lidových písní. Vstupné 50/20 Kč
Komponovaný program Hudby a slova. Jan Škrdlík - violoncello a recitace, Ludmila Peřinová - zpěv
Vstupné 100 Kč
Unikátní kytarový koncertní projekt otce se synem
Plné vstupné: 150 Kč
Snížené vstupné: 100 Kč