Písničky v komorním podání lídra Jablkoně Michala Němce a jeho kolegyně Marie Puttnerové.
Koncert barokni a klasicistní hudby
Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude 11. 8. zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Koncert
Výstava v synagoze
Výstava šperků Adély Kodoňové v Židovském obecním domě
Přednáška Dalibora Papouška v Židovském obecním domě
Koncert skladatele a multiinstrumentalisty Jana Slavíka v boskovice synagoze. Vstupné 250,- Kč
Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude 13. 8. zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí
Koncert v boskovické synagoze, vstupné dobrovolné
Přednáška Marie Wetterové v Židovském obecním domě
Koncert v boskovické synagoze
Výstava Dušana Scholtze
Koncert Jána Kopčáka
Výstava fotografií P. Piňose v synagoze
Výstava fotografií zachycujích místa, kde stávaly židovské synagogy. Kontury těchto zaniklých staveb jsou doslova vyryty do papíru.
Zdarma nebo s dobrovolným vstupným bude 14. 8. 2022 zpřístupněno takřka 55 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí
Přednášky, koncert, procházka židovskou čtvrtí. Vstup volný
Koncert cimbálové muziky v rámci pásma Koncerty s hvězdičkou
Pořad hudebního publicisty J. Hocka v Židovském obecním domě
Výstava snímků židovských Boskovic K.V. Altrichtera
Zcela zdarma bude zpřístupněno více než 50 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a Slezsku, a návštěvníci tak budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Koncert ostravské klezmerové skupiny Mamalör
Poslechový pořad J. Hocka
Koncert, vstup volný
Němý film z roku 1920, ke kterému zazní improvizovaná hudba, vznikající v reakci na promítaný snímek a prostor boskovické synagogy, která vychází z hudebních zkušeností všech osobností, které se produkce zúčastní. Jde o přístup hudby historické a etnické, jíž se věnuje doc. Vlastislav Matoušek, který je docentem HAMU, a jeho spoluhráčka z autentického souboru Schola specialis familiae Kateřina Vožická, stejně tak autentické hudby sefardských židů, který v Čechách představuje bosenská rodačka zpěvačka Aida Mujačič, k nimž se připojují jazzový kontrabasista Jozef Láska, hráč na různé etnické nástroje z celého světa Jurij Nikelskij a rockový violoncelista Karel Žďárský.
Třetí ročník
Dne židovských památek v ČR se uskuteční v neděli 11. srpna 2019. Zcela
zdarma bude zpřístupněno více než 50 vybraných židovských památek
v Čechách, na Moravě a Slezsku, a návštěvníci tak budou mít možnost
navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly
v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Dokumentární výstava připravená Památníkem Terezín
Výstava představí dosavadní výzkum pracovníků Ústavu pro studium totalitních režimů, založený na rozhovoru s pamětníky a nově objevených dokumentech NKVD.
Synagogy a rabínské či obecní domy projektu Revitalizace židovských památek bude možno dne 12. 8. 2018 navštívit zdarma
Prohlídky synagogy, mikve a židovského obecního domu s bohatým kulturním programem
Hudba vnitřních krajin
Výstava dokumentující vztahy Československa a státu Izrael za komunismu
Cyklus přednášek o judaismu v židovském obecním domě
Výstava pohlednic sběratele Františka Banyaie z let 1883 - 1933
Výstava fotografií Jaroslava Gutha v synagoze
V neděli 13. srpna 2017 se uskuteční první oficiální Den židovských památek. Návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí. Padesát vybraných židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a ve Slezsku představí bohaté kulturní dědictví židovské historie na našem území.
Ti, kdo využijí této jedinečné příležitosti, se budou moci
současně seznámit s konkrétními kroky, které židovské obce, FŽO i další
instituce na jejich záchranu dlouhodobě podnikají, i s náklady,
vynaloženými v posledních letech na jejich rekonstrukci, údržbu a provoz.
Synagogy a rabínské či obecní domy projektu Revitalizace židovských památek bude možno navštívit za snížené vstupné 10,- Kč.
Festival pro židovskou čtvrť v Boskovicích
Klub seniorů - přednáška "Židovské památky v Brně" - činné i ty zaniklé (např. synagoga - jediná ještě stojící a činná pro celou Moravu). Židovský hřbitov v Brně.
Samostatné i komentované prohlídky synagogy a Židovského obecního domu
Výstava představuje činnost Centra pro dokumentaci majetkových převodů kulturních statků obětí II. světové války, o.p.s. – instituce, která se zabývá výzkumem problematiky kulturních statků zcizených či zkonfiskovaných obětem II. světové války, jejich identifikací a otázkami navracení těchto předmětů původním vlastníkům či jejich přímým potomkům. Prostřednictvím textů a fotografií seznamuje diváka s osudy konkrétních sbírek i s osudy jejich majitelů.
Klub seniorů - přednáška "Známé židovské rodiny, které pocházely z Boskovic, působily v Brně a staly se známými ve světě (např. rodina Placzkova)"
Absolventi VŠMÚ v Bratislavě manželé Mecovi představí program, ve kterém
zazní skladby od baroka, přes romantismus až k 20.století.
Historie židovského osídlení Brna a o tom, jak souvisí s židovskou historií Boskovic.
Koncert Brněnského ekumenického sboru a komorního souboru bude sestavený z vokálních a instrumentálních (příčná flétna, viola da gamba, cembalo, violoncello) děl Salomona Rossiho s několika vstupy o skladateli a podmínkách života tehdejších Židů v italské Mantově.
Vzpomínkové setkání k výročí odsunu židovského obyvatelstva z Boskovic
V neděli 14. srpna 2016 bude v rámci prvního Dne židovských památek v ČR otevřeno 42 vybraných židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a Slezsku. Návštěvníci budou moci navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné, nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.
Do Dne židovských památek je zapojeno i 15 nedávno rekonstruovaných objektů z projektu Revitalizace židovských památek 10 hvězd, které bude možné navštívit za zvýhodněné vstupné. Památky budou přístupné od 10:00-17:00. Pokud celodenní otevření není z různých důvodů možné, bude památka přístupná alespoň v části uvedeného času. Akci pořádá Židovská obec v Praze ve spolupráci se Správou budov a hřbitovů a. s. Matana, Federací židovských obcí v ČR, Židovskou obcí v Brně a Židovskou obcí v Teplicích.
Hra "O královně Ester z Persie", hrají a zpívají: M. Neuwirth, M. Sochor a děti ze židovské obce v Praze, synagoga v 11.30 a 16.30 hod. Vstupné 30 Kč
Komentované prohlídky od 15.00 do 22.00 hod., vstup zdarma
Přednáška Mgr. Petra Vítámváse, Židovský obecní dům v 17.00 hod.
Pietní akce u příležitosti výročí odsunu židovského obyvatelstva z Boskovic, synagoga v 17.30
Leo Eitinger se narodil 12. prosince 1912 v Lomnici na Tišnovsku, v židovské rodině, jako nejmladší ze šesti dětí. Po nástupu nacismu uprchl do Norska. V letech 1943–1945 prošel koncentračními tábory Osvětim a Buchenwald. Byl jedním z 23 norských Židů, kteří přežili holocaust. Po válce zůstal v Norsku, kde prováděl dlouhodobé psychiatrické výzkumy přeživších holocaustu. Za svou neúnavnou práci pro válečné veterány získal Leo Eitinger roku 1995 Cenu Světové federace veteránů. Jeho význačnost jakožto plnohodnotného norského občana byla stvrzena, když byl jmenován komturem Norského královského řádu sv. Olava; tento řád mu udělil norský král za velký přínos v oblasti medicíny.